Zapalenie pęcherza moczowego i nietrzymanie moczu – co o nich wiemy

Zapalenie pęcherza moczowego i nietrzymanie moczuZapalenie pęcherza moczowego i nietrzymanie moczu od dawna uważano i postrzegano przede wszystkim jako problemy zdrowotne kobiet. Ale naukowcy zauważyli w ciągu ostatnich dwóch dekad, że coraz więcej zdrowych mężczyzn i dzieci zaczyna na to cierpieć. Co to spowodowało? Cóż, zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega problem medyczny. Zapalenie pęcherza to infekcja bakteryjna błony śluzowej pęcherza moczowego. Jest to spowodowane głównie przez bakterie E. coli. Innymi przyczynami jego pojawienia się mogą być reakcje na niektóre leki, środki antykoncepcyjne, nieodpowiednie produkty do higieny intymnej oraz stosowanie cewnika.

W większości przypadków zapalenie pęcherza i nietrzymanie moczu można leczyć domowymi sposobami. Możesz dodatkowo poprawić swoje zdrowie, stosując suplementy ziołowe. Obecnie rynek oferuje szeroką gamę produktów, które mogą pomóc złagodzić objawy i zapewnić normalne oddawanie moczu. Jednym z najlepszych z nich jest Cystonette. Ich oficjalna strona internetowa oferuje lukratywną cenę, a skład jest całkowicie naturalny, zawiera niacynę i witaminę C. Pamiętaj również o odpowiedniej higienie osobistej. Używaj produktów dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb i nie powodujących dodatkowego podrażnienia organizmu.

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego i nietrzymanie moczu? Dlaczego kobiety cierpią na nie częściej niż mężczyźni? Jak leczyć ich objawy domowymi sposobami? Jakie są najlepsze naturalne produkty do usuwania infekcji pęcherza? Jakie środki higieny osobistej podjąć, aby zachować zdrowie i czystość? Jak zapobiegać problemowi?

Dowiedz się wszystkiego o zapaleniu pęcherza moczowego i nietrzymaniu moczu z poniższego artykułu!

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego i nietrzymanie moczu

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego i nietrzymanie moczu mogą wystąpić z następujących powodów:

  • Nieodpowiednia higiena osobista. Oznacza to mycie miejsc intymnych zbyt często lub zbyt słabo. Zła higiena prowadzi do namnażania się dużej palety bakterii i jest to czynnik rozwoju infekcji. Z drugiej strony okolice układu moczowo-płciowego mają swoją ochronną mikroflorę pożytecznych bakterii. Jeśli obszar ten będzie stale dezynfekowany żelami, mydłami i innymi środkami dezynfekującymi, doprowadzi to do naruszenia bariery ochronnej życia.
  • Kontakty seksualne. Zapalenie pęcherza moczowego nie jest przenoszone drogą płciową. Ale dobrze jest umyć się i wziąć prysznic od razu po zabawie między prześcieradłami. To usunie bakterie, które dostały się do cewki moczowej.
  • Niewystarczające spożycie płynów. Mocz ma czysto mechaniczne działanie oczyszczające na drogi moczowe. Kiedy jest go mało, powstają warunki do zatrzymywania bakterii.
  • Problemy żołądkowo-jelitowe. Biegunka i zaparcia są przyczyną rozwoju zapalenia pęcherza z powodu rozprzestrzeniania się bakterii jelitowych w okolicy moczowo-płciowej.
  • Cewnikowanie, urazy, cystoskopia i interwencje operacyjne. Umieszczenie cewnika cewkowego lub wykonanie jakiejkolwiek interwencji przez cewkę moczową może spowodować infekcje bakteryjne.
  • Diabetycy wydalają glukozę w moczu, który jest wspaniałą pożywką dla mikroorganizmów.

Zapalenie pęcherza moczowego i nietrzymanie moczu to jedne z najbardziej rozpowszechnionych i nieprzyjemnych chorób urologicznych. W swej istocie są to stany zapalne błony śluzowej pęcherza moczowego. Mogą to być zapalenia chemiczne, popromienne lub bakteryjne, przy czym te ostatnie są najczęstsze. W takich przypadkach bakterie chorobotwórcze dostają się do pęcherza. Tam rozwijają się i zaczynają pojawiać się pierwsze objawy choroby. W normalnych warunkach w tym miejscu brakuje flory bakteryjnej. Duża liczba mikroorganizmów, które do niej wnikają, niezmiennie prowadzi do pojawienia się tak zwanego ostrego zapalenia pęcherza moczowego. Najczęstszą przyczyną jej rozwoju są bakterie jelitowe.

Choroba ta dotyka wszystkich grup wiekowych, od dzieci po osoby starsze. Statystyki wskazują, że średnio od 30 do 50% populacji zapada na zapalenie dróg moczowych. Kobiety chorują nawet 3 razy częściej niż mężczyźni. Wynika to z krótszej cewki moczowej, która jest warunkiem wstępnym łatwiejszego wnikania bakterii chorobotwórczych. Zadbaj o siebie. Istnieje wiele naturalnych suplementów, które działają w leczeniu objawów i przyczyn zapalenia pęcherza moczowego. Jednym z najbardziej niezawodnych jest Uri Care Complex.

Dlaczego kobiety częściej cierpią na zapalenie pęcherza moczowego niż mężczyźni

zapalenie pęcherza moczowego, mężczyźni, częściej

Oto kilka podstawowych faktów, które każda kobieta powinna wiedzieć o zapaleniu pęcherza moczowego:

  • Około 1 na 3 kobiety ma co najmniej jeden epizod zapalenia pęcherza moczowego w swoim życiu. Bardzo często stan powraca.
  • Około 81% wszystkich przypadków zakażeń układu moczowego dotyczy kobiet.
  • Ponad 27% kobiet z epizodem ZUM doświadcza kolejnego epizodu w ciągu następnych 6 miesięcy, a 48% w ciągu następnego roku.
  • Kobiety aktywne seksualnie są bardziej narażone na choroby przenoszone drogą płciową (infekcje przenoszone drogą płciową) niż inne przedstawicielki łagodniejszej płci.
  • Kobiety są bardziej podatne na infekcje pęcherza ze względu na rozmiar i położenie cewki moczowej w ich ciałach.

Zapalenie pęcherza moczowego jest chorobą, z którą spotkała się prawie każda kobieta i jest stanem zapalnym błony śluzowej pęcherza moczowego. Zapalenie cewki moczowej, które może rozwijać się równolegle z zapaleniem pęcherza moczowego lub niezależnie, jest zapaleniem cewki moczowej. Według statystyk co czwarta kobieta przynajmniej raz w życiu chorowała na zapalenie pęcherza moczowego. Kobiety częściej niż mężczyźni padają ofiarą takich infekcji ze względu na cechy anatomiczne. Ich cewka moczowa jest krótsza, szersza i znajduje się w pobliżu pochwy. Zwalcz objawy zapalenia pęcherza, przyjmując naturalny suplement, taki jak Urovico.

U kobiet cechy anatomiczne i położenie cewki moczowej są warunkiem rozwoju bakteryjnego procesu zapalnego. Zapalenie pęcherza moczowego jest najczęstszym zapaleniem bakteryjnym, wywoływanym w 80% przypadków przez Escherichia coli. Niestety, ze względu na dużą częstość występowania bakterii, niektóre szczepy zaczynają rozwijać oporność na antybiotyki.

3 główne typy zapalenia pęcherza – jak je rozpoznać

typy zapalenia pęcherza

Oto 3 główne rodzaje zapalenia pęcherza moczowego i sposoby rozpoznawania różnic między nimi:

  1. Ostre zapalenie pęcherza. Charakteryzuje się niekontrolowaną bolesną potrzebą oddania moczu i podrażnieniem podczas oddawania moczu. Choć może to brzmieć przerażająco, jest to problem krótkoterminowy. Chociaż występuje z cięższymi objawami, ostre zapalenie pęcherza mija stosunkowo szybko. Zwykle trwa od kilku dni do tygodnia, a przy domowych sposobach ten okres może być znacznie krótszy. Jednakże, jeśli środki nie zostaną podjęte w odpowiednim czasie kapsułki, może przekształcić się w przewlekłą.
  2. Przewlekłe zapalenie pęcherza. Występuje z nieco łagodniejszymi objawami. Zwykle charakteryzuje się nie bólem, ale ciągłym dyskomfortem i sporadycznymi sytuacjami zaostrzeń. Zależy to od czynników środowiskowych i ogólnego stanu zdrowia pacjenta.
  3. Wtórne zapalenie pęcherza moczowego. Jest to infekcja, która powstała w wyniku innej choroby, jako powikłanie. Ta komplikacja trwa miesiącami. Rozwiązaniem jest zwykle zajęcie się chorobą podstawową, która spowodowała stan zapalny. W międzyczasie dobrze jest zastosować domowe sposoby na zapalenie pęcherza moczowego lub inny rodzaj homeopatii, aby złagodzić objawy choroby. To samo dotyczy mężczyzn z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego i BPH.

Jak leczyć objawy zapalenia pęcherza za pomocą domowych środków zaradczych

Zapalenie pęcherza moczowego nie jest czymś nowym w naszym świecie. Nasze babcie i prababcie stykały się z tym wiele razy i potrafiły z powodzeniem stosować ziołowe i domowe sposoby. Najskuteczniejszym sposobem na złagodzenie bólu i obrzęku podbrzusza jest zastosowanie ciepła. Może to być tylko ciepły ręcznik lub butelka z gorącą wodą. Homeopatia zaleca spożywanie żurawiny na zapalenie pęcherza moczowego.

Jeśli chcesz skutecznie stosować domowe sposoby na zapalenie pęcherza moczowego, musisz nosić lekkie, chłodne i luźne ubrania. Upewnij się również, że masz bieliznę, która nie uciska zarówno brzucha, jak i genitaliów. Kolejnym krokiem w domowym leczeniu zapalenia pęcherza moczowego jest zwiększenie podaży płynów. Wodę należy pić w sposób ciągły małymi łykami. Należy unikać płynów, takich jak kawa, alkohol i soki cytrusowe. Mogą znacznie nasilić ból i potrzebę oddawania moczu, sabotując zastosowane już środki. Jeśli potrzebujesz pomocnej dłoni.

Jak zapobiegać zapaleniu pęcherza moczowego i nietrzymaniu moczu – kilka przydatnych wskazówek

Jak zapobiegać nietrzymaniu moczu

Te wskazówki pomogą Ci zapobiegać rozwojowi zapalenia pęcherza moczowego i nietrzymania moczu:

  • Pić dużo wody. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli przechodzisz chemioterapię lub radioterapię, zwłaszcza w dniach zabiegów.
  • Często oddawaj mocz. Jeśli masz ochotę iść do toalety, nie zwlekaj.
  • Po skorzystaniu z toalety wycieraj się od tyłu do przodu. W ten sposób zmniejszysz ryzyko przeniesienia bakterii z odbytu do pochwy i cewki moczowej.
  • Wolisz prysznic niż kąpiel. Jeśli masz skłonność do infekcji, kąpiel w wannie nie jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Bakterie łatwo się tam rozprzestrzeniają i rozwijają.
  • Dokładnie umyj okolice intymne wokół pochwy i odbytu. Rób to codziennie, wybierając od delikatnych produktów do higieny intymnej po agresywne mydła i żele pod prysznic. Wykonuj delikatne ruchy, ponieważ ten obszar jest szczególnie podatny na podrażnienia. Pomoże to również zapobiegać wysypkom.
  • Unikaj sztucznie perfumowanych produktów do higieny intymnej i dezodorantów. Mogą podrażniać cewkę moczową i pęcherz moczowy.
  • Idź oddać mocz tak szybko, jak to możliwe, po stosunku. W ten sposób zmniejszysz ryzyko zastoju bakterii, które mogły dostać się do cewki moczowej.

Rozpoznawanie pierwszych objawów zapalenia pęcherza

Oto najczęstsze objawy zapalenia pęcherza moczowego:

  1. Ból, pieczenie lub kłucie podczas oddawania moczu lub kontaktu seksualnego;
  2. Częstsze i naglące pragnienia oddania moczu niż normalnie;
  3. Мocz, który jest ciemny, mętny lub ma silny zapach;
  4. Ból i napięcie w dolnej części brzucha;
  5. Ogólne złe samopoczucie, bolesność i osłabienie;

Zapalenie pęcherza to wyjątkowo nieprzyjemny problem zdrowotny. Stwarza to stały dyskomfort dla pacjenta. Objawy charakteryzują się stałą potrzebą oddawania moczu i obrzękiem w jamie brzusznej. Podczas oddawania moczu obserwuje się wyjątkowo silny ból. Pacjenci często opisują to jako uczucie ścinania. Chęć oddania moczu jest tak częsta, że często jest to fałszywy alarm, któremu jednak niezmiennie towarzyszy właśnie wspomniany wyżej ból tnący.

Zwiększa się z każdą kolejną próbą oddania moczu. Objawy można zatrzymać lub znacznie złagodzić za pomocą homeopatii lub przyjmowania naturalnych suplementów. Pamiętaj o dokładnym umyciu się po chwilach intymności. Pomoże to zapobiec rozwojowi choroby. Dbaj o swoje ciało i kochaj je w pełni!

Dobra higiena chroni przed infekcjami bakteryjnymi

higiena intymna, infekcja dróg moczowych

Ponad ¼ populacji kobiet na świecie cierpi na dokuczliwe objawy zapalenia pęcherza moczowego i nietrzymania moczu. Unikaj stania się częścią tej statystyki, przestrzegając podstawowych zasad higieny. Umyj dokładnie i zawsze wycieraj dobrze. Weź prysznic po stosunku.

Utrzymanie zdrowej diety i regularne ćwiczenia pomogą również uniknąć infekcji bakteryjnych. Dieta bogata w minerały zwiększa działanie moczopędne i detoksykację. Zmyją obecne w organizmie bakterie i znormalizują oddawanie moczu. Używaj naturalnych produktów, które dodatkowo nie podrażniają narządów. Kochaj swoje ciało, aby ono odwzajemniało Twoją miłość!

>>Więcej interesujących artykułów znajdziesz w sekcji naszego bloga!<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *