Połącz jedzenie + jogę dla oczu, aby uzyskać silniejszy wzrok

oczy, wzrok, ćwiczenia

Oprócz tego, że jest wyrazem emocji, ten tak ważny narząd jest naszym głównym punktem odniesienia w otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego musimy regularnie wykonywać profilaktykę oczu. Można to zrobić za pomocą różnych ćwiczeń. W ostatnich latach popularność zyskała tybetańska gimnastyka poprawiająca wzrok i trening jogi.

Jakie są rodzaje wad wzroku? Czy muszę przyjmować suplementy selenu, aby poprawić wzrok? Jakie są najbardziej przydatne i szkodliwe pokarmy dla oczu? Czy wskazane jest uprawianie jogi, aby poprawić moją zdolność koncentracji i postrzegania obrazów? Kiedy następuje częściowa lub całkowita utrata wzroku? Jaką profilaktykę oczu zrobić?

Upośledzenie wzroku i przewlekłe schorzenia, takie jak astygmatyzm, krótkowzroczność i dalekowzroczność często wymuszają noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Dobrze jest co kilka miesięcy chodzić do okulisty na badania profilaktyczne. Większość ekspertów powie ci również, abyś przestawił się na bardziej przyjazny dla środowiska styl życia. Obejmuje to odpowiednią dietę bogatą w przyjemne dla oka produkty, a także ćwiczenia jogi dla lepszego widzenia.

ćwiczenia oczu i wzroku

Dobrze jest nauczyć się rozpoznawać pokarmy bogate w rafinowane cukry i sole. Są niezwykle szkodliwe dla dobrego wzroku. Możesz jeszcze bardziej wzmocnić swoją zdolność skupiania się i postrzegania obrazów, zwracając się w tym celu do naturalnych produktów. Jednym z najpopularniejszych produktów do tego celu są biokapsułki Oculax. Opinie i opinie na ich temat na forach są doskonałe, a klienci uważają ich cenę w Polska za przystępną.

Dowiedz się, jak łączyć przyjemne dla oka potrawy z ćwiczeniami jogi, aby uzyskać lepszy wzrok!

Czy wzrok człowieka pogarsza się coraz bardziej? – Rodzaje uszkodzeń oczu!

Rodzaje uszkodzeń oczu

Ostatnie publikacje w Forbes i Times pokazują, że przeciętna osoba spędza przed komputerem od 8 do 11 godzin dziennie. To nieuchronnie prowadzi do negatywnych skutków ubocznych. Niektóre z łagodniejszych, takie jak ból skroni, zmęczenie i łatwa drażliwość, mogą być również objawem trwałego upośledzenia wzroku. Nie chcesz ryzykować całkowitej utraty go, prawda?

Wtedy może nadszedł czas na profilaktykę oczu. Czy kiedykolwiek zmrużyłeś oczy i przetarłeś oczy po długim rozciąganiu się przed komputerem? Jeśli tak, nie jesteś sam. Gwałtowny wzrost liczby dorosłych cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia widzenia znacznie wzrósł w ciągu ostatnich 20 lat. Najczęstsze dolegliwości to niewyraźne widzenie, swędzenie i łzawienie oczu, podwójne widzenie i inne oznaki napięcia.

Okuliści zalecają, abyśmy kładli nacisk na następujące praktyki w naszym codziennym życiu, aby wzmocnić i utrzymać wzrok:

 • Zrób co godzinę 10-minutową przerwę przed ekranem komputera.
 • Zamknij oczy i napręż skronie, pocierając je, gdy poczujesz się zmęczony.
 • Jedz naturalnie, w tym produkty bogate w selen dla lepszego wzroku w menu.
 • Częściej wychodź na świeże powietrze.
 • Wykonuj ćwiczenia jogi oczu.

Jakie są najbardziej przydatne i szkodliwe dla oczu pokarmy?

szkodliwe dla oczu pokarmy

Utrzymanie dobrze zbilansowanej i zdrowej diety jest kluczem do utrzymania dobrej zdolności koncentracji. Wizualna percepcja i reprodukcja obrazów jest kluczem do naszego normalnego funkcjonowania jako jednostek. Jedząc zdrowszą żywność, pracujemy nad zmniejszeniem ryzyka wystąpienia różnego rodzaju problemów ze wzrokiem. Poważnych chorób można uniknąć, jeśli włączymy do naszej diety produkty zawierające witaminy, luteinę i minerały znane jako przeciwutleniacze.

Następujące pokarmy są uważane za najbardziej korzystne dla oczu:

 • Marchew, jarmuż, szpinak i zielone warzywa. Są nasycone witaminą A i luteiną.
 • Wątroba. Kolejne wspaniałe źródło witaminy A.
 • Cukinia i Brukselka. Znakomity do pozyskiwania pożytecznych antyoksydantów i luteiny.
 • Bataty i masło. Ponownie nasycony tak ważną witaminą A.
 • Tłuste ryby i owoce morza. Nie ma lepszego źródła Omega-3 niż one.

Unikaj następujących wizualnie szkodliwych pokarmów:

 • Bogaty w rafinowane cukry i dodatki z tłuszczami trans, takie jak majonez, sos sałatkowy czy galaretki.
 • „Biała” żywność, taka jak makaron, chleb i ryż.
 • Tłuste mięsa. Pokrój wieprzowinę na stole.
 • Margaryna. Jeden z najbardziej szkodliwych pokarmów dla oczu.
 • Tłuszcz nasycony. Zachowują się jak „zabójcy” dobrego wzroku.

Zwróćmy większą uwagę na najlepsze ćwiczenia jogi i tybetańskich oczu oraz lepszy wzrok.

Joga oczu — szybkie i łatwe ćwiczenia poprawiające widzenie

Joga oczu

Oczy są oknem duszy, w której się zakochujesz. Okulistyka pomaga nam diagnozować wiele schorzeń w zależności od stanu siatkówki i soczewki oka. Nasze zdolności wizualne pomagają nam zorientować się w otaczającej nas rzeczywistości. Oprócz zauważenia nieuchronnego niebezpieczeństwa, takiego jak pędzący samochód zbliżający się do chodnika.

Czy kiedykolwiek zmrużyłeś oczy i przetarłeś oczy po długim siedzeniu przed komputerem? Jeśli tak, nie jesteś sam. Według Światowej Organizacji Zdrowia przeciętny dorosły spędza teraz ponad osiem godzin dziennie, wpatrując się w ekrany tego czy innego rodzaju. Fakt ten nieuchronnie doprowadził do wzrostu liczby dorosłych cierpiących na niewyraźne widzenie, swędzenie i łzawienie oczu oraz bóle głowy. Ekrany, w tym monitorów komputerowych, tabletów i smartfonów, zmuszają użytkowników do skupienia wzroku na bliższej odległości od twarzy.

Na szczęście ćwiczenia oczu w jodze mogą pomóc zregenerować mięśnie oka i komórki siatkówki. Polecają je również profesjonalni okuliści, którzy przy uważnej praktyce rozluźniają napięte mięśnie oczu, zmniejszają napięcie twarzy i oczu. Mogą również pomóc wzmocnić naszą zdolność koncentracji.

Oto kilka szybkich i łatwych ćwiczeń jogi wzmacniających wzrok:

Ćwiczenia jogi w celu skupienia i wzmocnienia mięśni oczu:

 1. jogi w celu skupienia i wzmocnieniaUsiądź w wygodnej pozycji.
 2. Skup się na obiekcie w oddali i patrz tam przez kilka sekund.
 3. Przenieś ostrość na bliższy obiekt i przyjrzyj mu się przez kilka sekund.
 4. Następnie skup się na czymś bliskim, na przykład na kciuku.
 5. Spójrz – najpierw z powrotem do najdalszego obiektu, potem do najdalszego.
 6. Powtórz to ćwiczenie kilka razy w ciągu 2 minut.

Joga-ćwiczenie przeciw suchości i zmęczeniu oczu:

joga przeciw suchości oczu

 1. Usiądź lub stań prosto. Utrzymuj ramiona rozluźnione, szyję wyprostowaną i patrz w przyszłość.
 2. Bardzo szybko mrugaj oczami przez 10-15 sekund.
 3. Ostrożnie zamknij oczy.
 4. Staraj się powtarzać procedurę co najmniej raz na godzinę.

Ćwiczenia jogi wzmacniające mięśnie oka:

jogi wzmacniające mięśnie oka

 1. Energicznie pocieraj dłonie przez 10 sekund, aby wytworzyć uczucie ciepła i energii między dłońmi.
 2. Ostrożnie połóż dłonie na oczach i zamknij je. Weź kilka głębokich wdechów i dłuższych wydechów, rozluźniając ciało.
 3. Poczuj, jak ciepło i ciemność powoli zaczynają koić i usuwać wszelkie napięcie w tylnej części oczu.
 4. Niech twoje dłonie spoczną na twoich oczach, aż zniknie uczucie ciepła.

# 1. Tybetańskie ćwiczenie zakrywania oczu dłońmi

Tybetańskie ćwiczenie

Pocieraj ręce razem przez 10 do 15 sekund, aż poczują się ciepłe i naładowane energią. Następnie ostrożnie umieść je na oczach. Oprzyj opuszki palców na czole, dłonie nad oczami, a dolną część na policzkach. Nie dotykaj bezpośrednio gałek ocznych, ale utwórz przed nimi „ciemną kurtynę”.

Zamknij oczy, oddychaj głęboko i zrelaksuj się. Wyobraź sobie oczy, które jak gąbka pochłaniają ciemność, witając uzdrawiające ciepło i energię Twoich dłoni. Wyobraź sobie, że stają się miękkie i przestronne i ciesz się przerwą od wizualnej stymulacji. Kontynuuj ćwiczenie tybetańskie dłońmi, aż poczujesz się zrelaksowany. Może to potrwać kilka sekund lub pięć minut. Kiedy będziesz gotowy, by „wynurzyć się” w rzeczywistość, powoli otwórz oczy.

Ważny! Możesz z powodzeniem połączyć to ćwiczenie dłoni z biokapsułkami na oczy Oculax.

# 2. Ćwiczenia jogi wzmacniające wzrok dzięki rotacji oczu!

wzmacniające wzrok, rotacji ocz

Usiądź prosto z wyprostowanym kręgosłupem i zrelaksuj się. Zmiękcz oczy, rozluźniając mięśnie oczu i twarzy. Nie ruszając głową, spójrz w sufit. Następnie powoli obróć oczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, podążając za możliwie największym okręgiem. Ostrożnie skup się przy tym na obiektach peryferyjnych. Powtórz 3 razy, a następnie zamknij oczy i zrelaksuj się. Kiedy będziesz gotowy, wykonaj ten sam ruch, obracając oczy 3 razy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Użyteczne! To ćwiczenie jogi wzmacniające zdolność koncentracji działa jeszcze lepiej z biokapsułkami MaxiVision.

# 3. Ćwiczenie przesunięcia ostrości!

Ćwiczenie przesunięcia ostrości

Rozluźnij swoje ciało i weź głęboki oddech. Trzymaj jedną rękę prosto przed sobą w rozluźnionej pięści, kciuki do góry. Skoncentruj na nim swój wzrok. Kiedy to robisz, powoli przesuwaj kciuk w kierunku nosa, tracąc wyraźny obraz. Zrób pauzę na 1-2 oddechy, a następnie wyciągnij rękę z powrotem do początkowo rozciągniętej pozycji, utrzymując jednocześnie koncentrację na kciuku. Powtórz do 10 razy.

Zdumiewający! Wizualna percepcja zdjęć bliskich i dalekich będzie jeszcze lepsza dzięki biokapsułkom Opticren!

# 4. Ćwiczenia Yoga-Eye do patrzenia na odległe przedmioty!

Ćwiczenia, oczy

Skup wzrok na odległym obiekcie. Jeśli jesteś w domu, wyjrzyj przez okno. Spójrz na to tak wyraźnie, jak to możliwe, jednocześnie stopniowo rozluźniając mięśnie oczu i twarzy. Weź głęboki oddech, a następnie powoli skieruj wzrok na inny odległy obiekt wokół ciebie.

Wyobraź sobie, że twoje oczy delikatnie zagłębiają się w obraz. Nadal pozwalaj swojej wizji „unosić się” w otaczającym Cię świecie, zatrzymując się przed obiektami znajdującymi się w różnych odległościach od Ciebie. Jako dodatkowy bonus. Ciesz się wizją i bądź wdzięczny.

Wartościowy! Nie przegap szansy na przywrócenie normalnego widzenia, łącząc ten trening oczu z biokapsułkami Visospect!

# 5. Obrotowe ćwiczenia jogi-oko!

Obrotowe ćwiczenia jogi-oko

Usiądź z prostymi nogami z przodu ciała. Połóż lewą rękę na lewym kolanie. Trzymaj prawą pięść nad prawym kolanem, kciukiem skierowanym do góry. Wyprostuj łokieć. Następnie trzymaj głowę nieruchomo, skupiając wzrok na kciuku. Zrób kółko kciukiem. Powtórz 5 razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Następnie rozpocznij procedurę ponownie lewym kciukiem. Kiedy skończysz, zamknij i rozluźnij oczy i zrelaksuj się całkowicie.

Opieka zdrowotna oczu decyduje o jakości życia!

poprawić widzenie, oczy

Nigdy nie wiesz, jak cenna jest ludzka wizja, dopóki jej nie stracisz. Zrób wszystko, aby go zatrzymać. Wykonuj regularną profilaktykę oka. Odpoczywaj i śmiej się więcej. Jedz naturalnie, korzystając z menu bogatego w witaminy, przeciwutleniacze i minerały. W ten sposób zobaczysz i wyraźnie zobaczysz otaczający Cię świat z każdym jasnym szczegółem!

>>Więcej interesujących artykułów znajdziesz w sekcji naszego bloga!<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.