Wzrok – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Wzrok

Oczy są oknem duszy. I jeden z najważniejszych organów, jakie mamy. Pozwala nam wykorzystać potencjał naszego wzroku. A także, aby cieszyć się wszystkimi cudami świata. Jak inaczej mógłbyś wpatrywać się w piękno swojego partnera podczas intymności? Wzrok często wywołuje u nas gęsią skórkę i podnosi ciśnienie krwi. Sprawiają również, że czujemy współczucie, gdy widzimy, że ktoś jest w depresji. Dobry wzrok oznacza, że ​​będziesz w stanie śledzić postępy w swojej kondycji, patrząc na swoje mięśnie i wiedząc, czy musisz zwiększyć spalanie tłuszczu.

Bylibyśmy niczym bez możliwości spojrzenia na otoczenie i zobaczenia go. Ale nie wszyscy rodzą się z ostrym jak brzytwa i orlim wzrokiem. „The New York Times” donosi, że krótkowzroczność (krótkowzroczność) staje się coraz bardziej powszechna u ludzi. Nawet u małych dzieci, które nie powinny mieć problemów ze wzrokiem. Nauka tłumaczy to faktem, że ludzie nie muszą już polować, szukać i zbierać pożywienia. Ponadto nieustannie wpatrujemy się w sztuczne światło emitowane przez nasze laptopy i telefony komórkowe.

Coraz więcej osób zwraca się do naturalnych rozwiązań ochrony wzroku. Zwykle występują w postaci tabletek lub kropli o składzie organicznym. Jednym z najlepszych produktów poprawiających wzrok w 2021 roku są kapsułki MaxiVision. Można je zabezpieczyć w najwyższej cenie za pośrednictwem ich oficjalnej strony internetowej.

Jak mieć dobry wzrok? Jakie są najlepsze pokarmy poprawiające wzrok? Jakich zasad ochrony oczu należy przestrzegać w naszym codziennym życiu? Czy mogę naturalnie poprawić swój wzrok? Jakie produkty ekologiczne wybrać?

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o wzroku poniżej!

Wizja i ewolucja człowieka – jeden z najważniejszych zmysłów

Wizja człowieka

Wzrok jest zdecydowanie naszym najważniejszym zmysłem. Dzięki temu otrzymujemy około 80% informacji o otaczającym nas świecie. Za pomocą wzroku możemy znaleźć pożywienie i wodę, a także ocenić bezpieczeństwo ich źródeł. Pomaga nam również chronić się przed naturalnymi wrogami. Last but not least – znaleźć partnera.

Zazwyczaj w ciągu kilku sekund jesteśmy w stanie stwierdzić, czy kogoś lubimy, czy nie. Miłość na pierwszy rzut oka jest możliwa nie tylko dzięki istnieniu romansu. Ale także ze względu na ogromne możliwości analizy wizualnej. Nasz mózg i oczy przetwarzają wyjątkowe ilości informacji w bardzo krótkim czasie.

Ewolucyjnie zdolność widzenia na odległość była kluczowa. Prehistoryczni ludzie znajdowali pożywienie i chronili się przed niebezpieczeństwami. W dzisiejszych czasach, poza niektórymi czynnościami, takimi jak prowadzenie samochodu, prawie wszystkie przedmioty, z którymi mamy do czynienia w naszym codziennym życiu, są na wyciągnięcie ręki. Dlatego tracimy zdolność widzenia na odległość. Ale zaczynamy widzieć obiekty znajdujące się w naszym bliskim otoczeniu. Ten stan nazywa się krótkowzrocznością lub krótkowzrocznością.

Eksperci doradzają nam, aby w celu ochrony wzroku wykonać następujące czynności:

 • Odpoczywaj regularnie od wpatrywania się w ekran smartfona lub komputera.
 • Jedz dużo pokarmów bogatych w luteinę i witaminę A.
 • Używaj okularów ochronnych, jeśli pracujesz z komputerem.
 • Odbywaj regularne wizyty u okulisty.
 • Ciesz się spokojnym snem i pozwól odpocząć swojemu mózgowi i oczom.

Najlepsze pokarmy dla dobrego wzroku – pełne omega-3 i witaminy Aomega-3 i witaminy A

Siła naszego wzroku znacznie spada około 40 roku życia. Ale nie musisz martwić się zbytnio o jakość i wyrazistość swojego widzenia. Podjęcie odpowiednich zmian w stylu życia może pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji oczu na dłużej.

Zdrowa dieta wspierająca zdrowie oczu w połączeniu z dobrymi nawykami, takimi jak regularne wizyty kontrolne u okulisty, stosowanie okularów przeciwsłonecznych chroniących przed promieniami UV, pomoże Ci ich uniknąć. Ale na czym polega dieta przyjazna dla wzroku?

Według Niemieckiego Towarzystwa Żywienia zaleca się spożywanie świeżych owoców i warzyw 5 razy dziennie. Dostarczają niezbędnych witamin i pierwiastków śladowych dla optymalnego metabolizmu oczu i siatkówki. Różne składniki odżywcze są uważane za niezbędne, zarówno dla utrzymania dobrego wzroku, jak i utrzymania go w każdym wieku. Większość z nich jest zawarta w organicznym rozwiązaniu poprawiającym widzenie OptiCren.

Przyjrzyjmy się teraz najlepszym pokarmom dla utrzymania dobrego wzroku, według żywienia i okulistyki:

 • Marchewka: Pomarańczowe warzywo jest pełne zdrowego beta-karotenu, który organizm natychmiast przekształca w witaminę A. Jest również pełen zdrowych przeciwutleniaczy, które nie tylko wspomagają dobre widzenie, ale także odtruwają mięśnie i tkanki siatkówki.
 • Kwasy tłuszczowe Omega-3: Można je znaleźć w mięsie, a także w warzywach i owocach. Na przykład awokado jest znane jako najbogatsze źródło zdrowych kwasów tłuszczowych. Można je również otrzymać z orzechów, nasion oraz szerokiej gamy ryb i owoców morza.
 • Zielone warzywa liściaste: Szpinak i brokuły są bogate w beta-karoten, witaminę C, luteinę i zeaksantynę. Wszystkie są niezbędne w walce z promieniowaniem UV.

Poniżej znajduje się 5 wskazówek, jak zapobiegać pogorszeniu wzroku i z czasem zachować zdrowe oczy:

#1. Przestrzegaj zasady 20/20

W dzisiejszych czasach nieustannie otaczają nas ekrany. Niezależnie od tego, czy będzie to ten na komputerze w pracy, ten na telewizorze czy smartfonie. Wszystkie mogą być szkodliwe dla oczu. Dlatego możesz spróbować utrzymać zasadę 20-20-20. To bardzo proste. Co 20 minut przestań wpatrywać się w ekran i przez 20 sekund patrz na coś oddalonego o 20 metrów. Możesz jeszcze bardziej wzmocnić efekty tego zdrowego ćwiczenia oczu za pomocą naturalnych produktów poprawiających wzrok. Jedną z najlepszych w 2021 roku są tabletki Oculax.

#2. Noś okulary ochronne w bezpośrednim świetle słonecznym

okulary ochronne

Okulary przeciwsłoneczne to znacznie więcej niż dodatek! Noszenie okularów ochronnych jest jednym z najważniejszych kroków, jakie możesz podjąć, jeśli chodzi o pielęgnację oczu. Pomagają chronić oczy przed uszkodzeniami i chorobami. Okulary przeciwsłoneczne z 99% do 100% promieniowaniem UVA i UVB zapewniają zwiększoną ochronę przed słońcem. Jeszcze jedną rzeczą, która jeszcze bardziej wzmocni wzrok, jest regularne przyjmowanie kapsułek MaxiVision.

#3. Wykonuj ćwiczenia poprawiające wzrok

Nasze oczy są mięśniami i jako takie wymagają również ćwiczeń, aby utrzymać dobrą formę. Kiedy czujesz się zmęczony, ćwiczenia oczu to świetny sposób na relaks i złagodzenie napięcia mięśniowego i bólów głowy. Ważne jest, aby pamiętać, że musisz mieć spokojne oczy. To również znormalizuje ciśnienie krwi w twojej głowie i twarzy.

Oto dobry przykład dobrego ćwiczenia relaksującego oczy i wzmacniającego wzrok:

 • Umieść palec kilka centymetrów od oka.
 • Skoncentruj się na swoim palcu.
 • Powoli odsuń palec od twarzy, ale zachowaj koncentrację.
 • Odwróć wzrok na chwilę.
 • Spójrz na swój palec.
 • Powoli zbliż palec do oka.
 • Odwróć wzrok i skup się na czymś innym.
 • Powtórz 3 razy.

Uwaga! To ćwiczenie najlepiej łączyć z rozwiązaniami poprawiającymi wzrok, takimi jak kapsułki OptiCren. Mają doskonałą cenę na oficjalnej stronie producenta w 2021 roku. Tabletki są uważane za najwyższej jakości produkt dla lepszego zdrowia oczu!

#4. Pozostań aktywny fizycznie przez cały dzień

aktywny fizycznie

Regularne ćwiczenia są dobre dla całego ciała, w tym dla oczu. Nawet coś tak zwyczajnego jak codzienny rytualny spacer po parku poprawiłoby ogólny ton ciała. Dobre krążenie krwi jest niezbędne dla małych naczyń krwionośnych w oczach. Oczyszcza je i odtruwa, wzmacniając mięśnie siatkówki. Ten sam efekt możesz osiągnąć, opierając się na kapsułkach Oculax.

#5. Noś przepisane okulary

Jeśli masz okulary i ich nie nosisz, najprawdopodobniej poczujesz natrętne napięcie w oczach. Zjawisko to występuje, gdy twoje oczy pracują w godzinach nadliczbowych, aby pomóc ci czytać lub koncentrować się. Najczęstsze objawy zmęczenia oczu to przewlekły ból głowy, podwójne widzenie, niewyraźne widzenie i zespół zmęczenia oka. Częste wizyty u okulisty pomogłyby w monitorowaniu stanu zdrowia Twoich oczu.

Zdrowie oczu ma kluczowe znaczenie dla jakości życia

Zdrowie oczu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak krucha jest ich wizja. Zaczynasz o tym myśleć dopiero wtedy, gdy przestajesz to właściwie widzieć. Nie bądź jedną z osób, które pozwoliły, by zła opieka pogorszyła ich wzrok. Kiedy widzisz rzeczy wyraźnie, cieszysz się lepszą jakością życia. I nie chcesz oddawać się w pełni wszystkim jego radościom i przyjemnościom!

Aby uzyskać więcej ciekawych artykułów odwiedź nasz blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *