Czy wiesz, że te 10 pokarmów wpływa na ciśnienie krwi?

serca i stetoskopu do pomiaru ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi jest jednym z głównych sygnałów, że może cierpieć na nadciśnienie. Jest to powszechny problem zdrowotny, który wynika zarówno z wieku i otyłości i nadwagi, braku aktywności fizycznej, nadmiernego spożywania alkoholu i innych. Ludzie, u których zdiagnozowano wysokie ciśnienie krwi, powinni przestrzegać diety.

Często blisko i znajome oferują różne metody, przepisy i produkty, jak uniknąć problemów z ciśnieniem krwi. Jednym z najbardziej zalecanych produktów są naturalne, takie jak FrioCard lub Detonic proszku, które kontrolują poziom ciśnienia krwi i dbać o układ sercowo-naczyniowy.

Przewlekłe wysokie ciśnienie krwi jest oznaką stylu życia lub problemów z predyspozycjami genetycznymi. Ciśnienie krwi może prowadzić do problemów z sercem i dla tej kontroli jego poziomu jest niezbędne dla utrzymania dobrego zdrowia.

Zdrowe produkty

Skok ciśnienia krwi jest normalne dla stresu lub konsumpcji niezdrowej żywności. Przy odpowiednich zmianach w diecie może zwiększyć lub zmniejszyć ciśnienie krwi. Czy wiesz, które pokarmy i napoje należy uciec od jeśli cierpisz na wysokie ciśnienie krwi? Jeśli nie – przeczytaj artykuł, zebraliśmy 10 najlepszych z nich, aby wykluczyć z codziennego menu. Jeśli problemy utrzymują się, można poszukać rozwiązania z wykorzystaniem suplementu diety, takich jak NeoCard.

Ciekawostka: Jeśli cierpisz na zbyt niskie ciśnienie krwi, możesz bezpiecznie podnieść jego poziom dzięki spożyciu świeżych orzechów (są bogate w tłuszcz, a szczególnie przydatne są orzechy włoskie), sery (do 100 gramów dziennie) i jedna filiżanka kawy.

Żywność mająca wpływ na ciśnienie krwi

Soli

Sól jest najbardziej aktywnym suplementem, który podnosi ciśnienie krwi. Bardzo ważne jest, aby przy wysokim ciśnieniu krwi ograniczyć jego spożycie do maksimum, nawet jeśli możesz – aby przestać go całkowicie spożywać. W jednej łyżeczce soli kuchennej znajduje się prawie 2300 miligramów sodu.

Sól

Czy wiesz, że…? Przetarte jest mikroeleganckie, który ma główną funkcję w utrzymaniu wymiany krwi w organizmie, kontroluje aktywność mięśni i nerwów. Spożycie dużych ilości sodu prowadzi do wyczerpania zapasów potasu. Brak równowagi w synchronizacji sodu i potasu może spowodować naruszenie funkcji serca, mózgu i wątroby.

Alkoholu

Ludzie, którzy cierpią na nadciśnienie należy unikać spożywania wszelkiego rodzaju alkoholu i napojów alkoholowych. Alkohol zmniejsza działanie i skuteczność przyjmowanych leków.

Wskazówka: Jeśli cierpisz na niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi), zaleca się codzienne spożywanie kieliszka wina!

Cukru

Cukier zwiększa szanse na cukrzycę i nadwagę. Ponadto zwiększa ciśnienie krwi i wskazane jest zastąpienie jego spożycia naturalnym miodem.

Frytki

Ulubione frytki mogą stać się koszmarem dla osób cierpiących na nadciśnienie. Zawierają tłuszcze trans i dużo sodu. Średnia porcja ziemniaków ma 20 g tłuszczu i 300 mg sodu.

Kiełbasy

Kiełbasy

Aby zapobiec nagłemu wzrostowi ciśnienia krwi, należy unikać kiełbasy psuwalnej i wędzonej (takiej jak kiełbasy i szynka). Delikty mięsne, które są rescised z suplementami diety, zawierają sól i tłuszcz.

Skórki z kurczaka

Skóra kurczaka może być bardzo kusząca, ale zawiera również tłuszcze nasycone, tłuszcze trans, oleje uwodornione. W prostszych słowach, skóra kurczaka podnosi poziom cholesterolu LDL (który jest uważany za szkodliwy i zły). Wysoki poziom cholesterolu musi również negatywnie wpływać na nadciśnienie, może powodować nadciśnienie lub pogorszyć stan zdrowia.

Kawa i herbata

Woda gazowana, herbata i kawa znajdują się na liście napojów o wysokiej zawartości kofeiny i prowadzą do gwałtownego wzrostu ropy i ciśnienia krwi.

Słodycze i czekolada

Słodycze i czekolada

Pyszne dla każdej osoby ciasta, ciastka, babeczki, rogaliki, zawierają masło, cukier, tłuszcze nasycone i sód. Doprowadzi to do wzrostu poziomu cukru we krwi i ciśnienia krwi. Przeczytaj uważnie etykiety słodkich produktów spożywczych, które kupujesz i wybierz alternatywy o niskiej zawartości cukru i tłuszczu.

Czekolada, z drugiej strony, zawiera teobrominę. Substancja ta poprawia rytm serca. Czekolada może być spożywana rano, z co najmniej 70% kakao i nie więcej niż dwa kawałki. Im ciemniejsza jest czekolada, tym mniej tłuszczu zawiera.

Kapusta kiszona i ogórki

Te dwa produkty są doskonałym uzupełnieniem każdej diety, ponieważ są one niskokaloryczne. Problem wynika z ich wysokiej zawartości sodu. Na przykład, pół szklanki kapusty kiszonej zawiera więcej niż 450 miligramów sodu, i jeden ogórek – około 550 miligramów. Zalecana dzienna dawka spożycia sodu wynosi 2300 miligramów.

Napoje energetyczne

Jeśli cierpisz na niedociśnienie, można użyć napojów energetycznych, aby podnieść ciśnienie krwi. Oczywiście, mają wiele skutków ubocznych i są coraz bardziej zdefiniowane jako niezdrowe, pomimo wysokiej zawartości potasu, magnezu i sodu.

Czy wiesz, że …? Marchew i szpinak są zalecane do spożycia przez nadciśnienie, ponieważ te warzywa normalizują ciśnienie krwi. Menu jest pożądane, aby być bogatym w świeże jaja, kurczaka, nasiona i świeże zielone warzywa.

Zadbaj o swoje Serce!

Kontrola ciśnienia krwi wydaje się bardzo skomplikowane i prawie niemożliwe zadanie dla wielu ludzi, którzy cierpią z powodu tego problemu. Znajomość żywności, które zwiększają ciśnienie krwi, i korzystanie z tonik serca CardioTonus, zapewnić 100% kontroli poziomów i poprawy aktywności serca. Unikaj spożywania tłustego mięsa, wędzonych produktów mięsnych, słonych potraw, wypieków z maślanym ciastem, białej mąki, lodów itp.

Zadbaj o swoje serce i ciało i ciesz się zdrowszym stylem życia!

[su_posts template=”templates/teaser-loop.php” posts_per_page=”4″ tax_term=”11″ order=”desc”]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *