Zakażenie grzybicze na stopach – Objawy i leczenie

Goła stopa kobiety

Grzybica stóp lub grzybica pedis są wspólne nazwy używane do infekcji grzybiczej, która wpływa na skórę wokół stóp.

Warunek ten jest powszechne wśród sportowców, ale może mieć wpływ na każdego. W niektórych przypadkach, warunek może być naprawdę poważne, zwłaszcza, gdy masz słaby układ odpornościowy lub cukrzycę. Jednak, jeśli podejrzewasz, że może mieć rozwinięte zakażenie grzyba na stopach, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Jakie są przyczyny?

Wzrost grzyba na stopach może być spowodowane z wielu powodów. Jeśli ktoś jest już zainfekowany i masz kontakt z tą osobą, dotykając go bezpośrednio lub dotykając powierzchni, które zostały zanieczyszczone grzybem, to może być na ryzyko zbyt. Grzyb stóp, który jest również znany jako grzyb grzyb rozwija się w wilgotnym i ciepłym środowisku. Niektóre z miejsc, w których powszechnie rosną, to baseny, podłogi szatni i prysznice.

Jeśli chcesz skutecznie walczyć z grzybicą stóp i infekcjami grzybiczymi – nasz zespół poleca Ci wybór naturalnych produktów, takich jak krem Exodermin. Są bardzo popularne w Polsce i zdobywają tylko pozytywne opinie. Cena jest zniżkowa, więc pospiesz się już teraz!

Czynniki ryzyka

Jest to możliwe dla każdego, aby uzyskać infekcję grzybiczą, ale pewne rzeczy, nawyki, i zachowania mogą narazić cię na większe ryzyko. Możesz dostać stopę sportowca, jeśli nie lub masz którykolwiek z następujących:

 • Odwiedź publiczne prysznice, baseny i szatnie boso
 • Podziel ręczniki i skarpetki z osobą zakażoną
 • Mają spocone stopy
 • Noś buty, które sprawiają, że twoje stopy się pocą
 • Noś buty, które mają zamknięte ułoki
 • Cierpieć z powodu uszkodzenia paznokci lub skóry na stopach

Objawy, na które należy zwrócić uwagę

Osoba, która jest zakażona stopą sportowca może wystąpić którykolwiek z tych objawów.

 • Uczucie pieczenia, kłucia lub swędzenia między paleniami i podeszwami
 • Pęcherze
 • Suchość skóry
 • Łuszczenie lub pękanie skóry
 • Kruche paznokcie
 • Surowa skóra

Leczenie zakażenia grzybicze na stopach

Zakażenie grzybicze

Istnieje wiele sposobów leczenia grzybów na nogach. W zależności od ciężkości stanu, można przejąć licznik leków lub przepisane leki. Bez recepty leki obejmują miejscowe kremy, które można zastosować do obszaru dotkniętego. Jednak, jeśli problem nadal występuje, można zwrócić się o pomoc do lekarza, który następnie przepisać silniejsze kremy przeciwgrzybicze i leki doustne.

Szereg środków domu mogą być również stosowane w leczeniu grzybów stóp. Pracownicy służby zdrowia sugerują, że każdy, kto cierpi na grzybiczej stopy musi moczyć nogi w słonej wodzie i roztworze octu. Rozcieńczony ocet po dodaniu do roztworu słonej wody może pomóc wysuszyć blister i zapewnić ulgę od swędzenia.

Alternatywna terapia została również wykorzystana w leczeniu stopy sportowca. Olejek z drzewa herbacianego jest używany od dłuższego czasu w leczeniu tego stanu i szereg badań sugeruje również, że jest to przydatne do leczenia stopy sportowca w domu.

Stopa sportowca może stać się ciężka, jeśli nie jest leczona. Ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji od toe do toe wzrasta, jeśli leczenie nie zostanie przyjęte w odpowiednim czasie. W niektórych przypadkach infekcja może rozprzestrzeniać się ze stóp do rąk, jak również. Jest to możliwe zwłaszcza, gdy pacjent nie myje rąk po dotknięciu dotkniętego obszaru. Nawet jeśli dotykają innych części ciała po zarysowaniu dotkniętego obszaru, możliwe jest rozprzestrzenienie się infekcji. To jest powód, dla którego jest to niezbędne do leczenia choroby, jak tylko pojawią się objawy.

Pacjenci muszą również upewnić się, że używają mydła i wody do mycia rąk po dotknięciu dotkniętego obszaru na nogach.

Jak zapobiegać grzybowi stóp

Zapobieganie jest zawsze lepsze niż wyleczenie i bardzo możliwe jest zapobieganie zakażeniu grzybiczemu na stopie. Oto niektóre z kroków, które można podjąć w kierunku zapobiegania grzybów stóp.

 • Użyj proszku przeciwgrzybiczego na nogach, jeśli podejrzewasz, że może rozwinąć się stopa sportowca lub jeśli jesteś zobowiązany do noszenia butów lub skarpet z zamkniętymi palcami przez cały czas.
 • Używaj mydła i wody, aby codziennie myć stopy i zawsze upewnić się, że stopy są dokładnie wysuszone, w tym obszary między palcami.
 • Unikaj dzielenia się ręcznikami i skarpetkami z innymi, zwłaszcza z ludźmi, którzy mają stopę sportowca.
 • Nie chodzą po szatniach, basenach i publicznych prysznicach boso.
 • Wybierz skarpetki wykonane z bawełny, wełny lub innych oddychalnych tkanin.
 • Pozwól stopom trochę powietrza, gdy jesteś w domu.
 • Jeśli twoje stopy łatwo się spocić, zachować dwie pary butów do pracy i na przemian między parami, dzięki czemu można wyschnąć, gdy używasz innych.

Aby uzyskać więcej ciekawych artykułów odwiedź nasz blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.