Sposoby do wysokojakościowej opieki dla naszych włosów

W niniejszym artykule rozpatrzymy jak nasze włosy mogą wyglądać na zdrowsze oraz mocniejsze przy stosowaniu jedynie 100% naturalnych metod. Każda kobieta (często też mężczyzny) chce, żeby jej włosy były mocne, zdrowie, lśniące i gęste, a efekt ten – trwały. Aby utrzymać włosy zdrowe i silne, należy stale używać wysokojakościowe i naturalne produkty, które nie uszkadzają włosów lub skóry głowy. Prawidłowe żywienie, wspierane rozmaitymi witaminami i suplementami, może z pewnością przyczynić się do wzmocnienia włosów.

Jak już wspomnieliśmy, zalecane jest stosowanie miękkiego szamponu, który oczyszcza skórę głowy w głębi, nie uszkadzając jej. Odpowiedni balsam również będzie przydatny, ponieważ dzięki jemu można eliminować wszelkie sploty i węzły włosów, pozostawiając je łatwe do układania.

Podczas codziennej opieki wiele kobiet ucieka się do rozmaitych maseczek do włosów, które są bardzo pożywne i odżywcze dla korzenia włosa. Te wszystkie środki posiadają zdolność do nawilżania skóry głowy, a także samych włosów od korzeni do końcówek, jednocześnie wspomagając ochronę przed zewnętrznymi czynnikami szkodliwymi, takimi jak suszenie, wiatr, silne słońce i smog.

Poniżej podano szereg naturalnych produktów, które mogą znacznie poprawić stan Twoich włosów. Wybór najbardziej przydatnej metody pozostaje dla Ciebie!

Olej z oliwek

Jak większość wie, oliwa zawiera silne i bardzo odżywcze substancje z przeciwstarzeniowym działaniem. Olej ten zawiera też wysokie stężenie witamin A i E, które skutecznie nawilżają i odżywiają skórę, jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki w organizmie.

Dla zdrowych i gęstych włosów po prostu należy ich posmarować olejem oliwkowym bezpośrednio przed wymyciem szamponem. Nanieść olej wzdłuż włosa i zostaw działać przez około 60 minut. Oczywiście potem należy zmyć olej szamponem. Jest to wyjątkowo ekonomiczny, jednak bardzo skuteczny sposób na odżywienie i odświeżenie włosów. Zaleca się zastosowanie każdy raz przed myciem włosów, bądź przynajmniej raz w tygodniu.

Zielona lub czarna herbata

Zrób okład z naparem z zielonej lub czarnej herbaty. Metoda ta przyczynia się do wzmocnienia włosów i usunięcia nadmiaru sebum, a także do odtłuszczania korzeni, w wyniku czego włosy stają się widocznie zdrowsze i piękniejsze, skóra głowy zaś – nawilżona. Zostaw działać przez około 10 minut, a następnie wymyj włosy.

Ocet

Innym popularnym i tak samo skutecznym środkiem na zdrowe, lśniące i czyste włosy jest ich płukanie octem po każdym myciu. Najlepszy stosunek to dwie łyżki octu na litr wody. Najlepiej rozcieńczać ocet zimną wodą. Dzięki swojej wysokiej kwasowości on jest w stanie zamknąć łuski na głowie i wywołać efekt przeciwbakteryjny. To wszystko czyni włosy lśniącymi, jedwabistymi i zdrowymi.

Rumianek

Rumianek to zioło o bardzo dobrze znanych właściwościach uspokajających. Co do włosów, okład z rumiankiem przyczynia się do uspokajania podrażnionej skóry głowy i jednocześnie wzmacnia korzenie włosów.

Po prostu zostaw okład na około 20 minut i potem spłucz wodą.

Piwo

Dzięki chmielowi i słodowi piwo czyni włosy zdrowymi i lśniącymi. Wystarczy polać włosy piwem i zostawić na około 10 minut. Natychmiast zauważysz widoczne polepszenie połysku.

W razie potrzeby można dodać do piwa trochę awokado lub jojoby, co nadaje miękkość włosom. Po zakończeniu procedury spłucz dokładnie.

Zdrowe odżywienie

Dla silnych i zdrowych włosów ważne jest, aby przestrzegać zdrowej diety. Bardzo ważne są też rozmaite suplementy diety produkowane z naturalnych składników. Dobrze jest również pić dużo wody i spożywać żywność bogatą w witaminę C, bo ona stymuluje wzrost włosów, co sprawia, że będą one wyglądać na zdrowsze, gęstsze i w nasyconym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *