Przyczyny bólu stawów, pleców i krzyża – jak sobie radzić w 2023 roku?

Przyczyny bólu stawów, pleców i krzyża – jak sobie radzić w 2021 roku?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na bóle stawów, pleców i dolnego odcinka kręgosłupa najczęściej cierpią osoby w wieku powyżej 45. Niepokoi jednak coraz częstsze występowanie zapalenia stawów i osteochondrozy wśród osób w młodym i aktywnym wieku. . Przyczyn pojawienia się tego typu dolegliwości mięśniowo-szkieletowych jest wiele. Wśród najczęstszych z nich są rosnące zatory. A także fakt, że większość z nas pracuje za komputerem.

W przypadku pojawienia się pierwszych objawów bólu pleców, mięśni i dolnej części pleców można zrobić kilka różnych rzeczy. Najpierw wykonuj lekką fizjoterapię co godzinę – półtorej godziny. Możesz też wyglądać dziwnie dla innych osób w biurze. Ale możesz też pozytywnie na nich wpłynąć, angażując ich. Jeśli dolegliwości utrzymują się do końca dnia, użyj ziół na regenerację stawów i pielęgnację przeciwzapalną. Stosuj je regularnie, jako herbatki lub kompresy.

Przyjmowana doustnie może być również świetną metodą na domowy detoks i usuwanie stanów zapalnych. Zmniejsz stres dzięki jodze i medytacji. Skup się także na tym, co jesz. Nadmiar dżemu, makaronu i szkodliwych tłuszczów powoduje dnę moczanową. Zawsze możesz skorzystać ze sprawdzonych i skutecznych bioproduktów na chore stawy. Jednym z tych, które cieszą się wysokimi ocenami w opiniach klientów i komentarzach na forach, jest krem ​​w sprayu FlexoSamine.

Jakie są główne przyczyny bólu stawów, pleców i dolnej części pleców? Czy istnieje ryzyko uszkodzenia mięśni? Jak radzić sobie z objawami zapalenia stawów, osteochondrozy i choroby zwyrodnieniowej stawów?

Dowiedz się wszystkiego o eliminowaniu bólu pleców, stawów i dolnej części pleców poniżej!

Ból pleców, krzyża i stawów – co musimy wiedzieć

Ból pleców, krzyża i stawów

Ból pleców i stawów to bardzo częsty problem. Najprawdopodobniej doświadczyłeś tego na własnych barkach lub wkrótce się to stanie. Dobrą wiadomością jest to, że w większości przypadków nie ma powodu, aby odwiedzać lekarza. Może to być po prostu spowodowane przypadkowym obciążeniem mięśnia lub więzadła. Dlatego kontynuuj swoje codzienne czynności i nie przestawaj się ruszać.

Aktywność fizyczna i ćwiczenia nie pogłębią dolegliwości. Nawet jeśli na początku odczuwasz dyskomfort. W rzeczywistości tak długo, jak unikasz zatorów, przyczynia się to do powrotu do zdrowia. Kręgosłup jest jedną z najsilniejszych części ciała i nadaje mu elastyczność i siłę. Składa się z 24 kości, zwanych kręgami, ułożonych jedna na drugiej. Te kości mają między sobą dyski oraz bardzo silne więzadła i mięśnie.

Te w kości ogonowej w dolnej części pleców są ze sobą połączone. Rdzeń kręgowy przechodzi wewnątrz kręgów, które go chronią. Łączy się z mózgiem przez podstawę czaszki, a z resztą ciała przez nerwy. Znane są również jako korzenie nerwowe. Z wiekiem struktury kręgosłupa stają się przestarzałe. Struktury pozostają mocne, ale kręgosłup twardnieje. Tak pojawiają się różne rodzaje zapalenia stawów.

Głównymi przyczynami bólu stawów mogą być:

  • Naturalny zanik mięśni i więzadeł związany z wiekiem;
  • Obecność otyłości, która powoduje nadmierne obciążenie kręgosłupa i kości;
  • Różne choroby przewlekłe, takie jak choroba z Lyme, łuszczyca, dna moczanowa, zapalenie stawów lub zespół jelita drażliwego;

3 główne rodzaje bólu stawów i krzyża

bólu stawów i krzyża

Bóle krzyża i szyi należą do najczęstszych przyczyn fizycznego dyskomfortu. Ból jest zwykle wynikiem problemów z układem mięśniowo-szkieletowym. Głównie z kręgosłupem, w tym z kośćmi kręgosłupa, dyskami oraz podtrzymującymi go mięśniami i więzadłami.

Dolny kręgosłup łączy się z kręgosłupem w górnej części pleców od góry i przez miednicę. Kręgosłup lędźwiowy jest elastyczny, co umożliwia obracanie, skręcanie i zginanie. Zapewnia siłę – do stania, chodzenia i podnoszenia. W ten sposób dolna część pleców jest zaangażowana w prawie wszystkie codzienne czynności. Ból krzyża może ograniczać wiele czynności i poważnie pogarszać jakość życia.

Trzy główne rodzaje bólu pleców i stawów to:

  1. Ból miejscowy. Pojawia się w pewnej części talii. To najczęstszy rodzaj bólu pleców. Przyczyną jest zwykle niewielki uraz dysku, zapalenie stawów oraz skręcenia i nadwyrężenia mięśni. Może być ciągły i bolesny lub okresowy i ostry.
  2. Promienny ból. Rozchodzi się od dolnej części pleców w dół nóg. Ból może być tępy lub ostry i intensywny. Zwykle dotyczy tylko boku lub tylnej części nogi. Jest wskazaniem do ucisku korzenia nerwowego spowodowanego takimi schorzeniami jak przepuklina dysku, rwa kulszowa, choroba zwyrodnieniowa stawów czy zwężenie kręgosłupa.
  3. Ból zbywalny. Odczuwane jest w innym miejscu niż rzeczywiste, które nim promieniuje. Na przykład niektóre osoby po zawale serca odczuwają ból w lewym ramieniu.

Możesz skutecznie radzić sobie i eliminować ból pleców, stawów i dolnej części pleców za pomocą następujących 5 metod:

# 1. Akupunktura i Masaż – Sprawdzona w czasie metoda na ból stawów

Masaż może zapewnić chwilową ulgę w bólu krzyża. Niektóre badania pokazują, że akupunktura i akupresura mają takie same korzyści dla organizmu. Manipulacja kręgosłupa, wykonywana przez kręgarzy, prowadzi do ulgi. Zwłaszcza w połączeniu z programem treningowym. To nie tylko przyspiesza Twój metabolizm, ale też wystarczająco Cię rozgrzewa. Skutki codziennego noszenia wkładek biomagnetycznych Ortezan są podobne.

# 2. Zainwestuj w wygodny materac — wysokiej jakości odpoczynek ukoi Twoje plecy

wygodny materac

Zaleca się spanie w wygodnej pozycji na średnio twardym materacu. Osoby śpiące na plecach mogą podłożyć pod kolana poduszkę. Osoby śpiące na boku powinny używać poduszki, aby utrzymać głowę w neutralnej pozycji. W ten sposób nie będą pochylać się w kierunku łóżka ani w górę w kierunku sufitu. Powinni umieścić kolejną poduszkę między kolanami. A ich uda i kolana powinny być lekko ugięte. To stopniowo złagodzi ból pleców i dolnej części pleców. Ci, którzy śpią na brzuchu, mogą to robić dalej. Przed pójściem spać i po przebudzeniu wzmocnij stawy stosując biokrem Flexio.

# 3. Zamiana gorących i zimnych okładów w celu przyspieszenia metabolizmu

Stosowanie gorącej lub zimnej terapii może pomóc złagodzić ból i złagodzić stan zapalny. Zimne okłady są zalecane przez pierwsze 2 dni po urazie fizycznym. Bądź jednak ostrożny! Lodu nie należy nakładać bezpośrednio na skórę. Owiń go bandażem lub ręcznikiem. Pozostaw na 20 minut, przerwij, a następnie nałóż na kolejne 20 minut na okres od 60 do 90 minut. Ten proces można powtórzyć kilka razy w ciągu pierwszych 24 godzin. Ciepłe okłady są nakładane w tych samych odstępach czasu, jeśli objawy stają się przewlekłe. Shark Motion działa nawet lepiej niż te terapie.

# 4. Unikaj podnoszenia zbyt ciężkich przedmiotów

ciężkich przedmiotów

Jeśli ból i uczucie skurczów nie stały się jeszcze chroniczne, zacznij unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów. Poproś kogoś innego, aby wykonał te czynności podczas powrotu do zdrowia. Nie oznacza to, że należy całkowicie unikać aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie, pomaga odpowiednio się poruszać i rozgrzewać. Jeśli chcesz jeszcze szybciej stanąć na nogi – zastosuj bio-naturalny krem ​​o działaniu rozgrzewającym Flexosamine.

# 5. Ogranicz kalorie i kontroluj swoją wagę!

Kręgosłup nie jest przystosowany do przenoszenia dużych ilości nadwagi. Utrzymanie prawidłowej wagi pomaga zmniejszyć stres i nacisk na stawy. Kształtowanie się może prowadzić do mniejszego bólu i lepszego funkcjonowania. Badanie opublikowane w czasopiśmie Arthritis & Rheumatology wykazało, że osoby z nadwagą lub otyłością miały znacznie większe zwyrodnienie krążka lędźwiowego. Aby szybciej schudnąć i wyeliminować palący ból w stawach i dolnej części pleców, możesz również zażyć naturalne tabletki FortuFlex2.

Poruszaj stawami i krzyżem

stawami

Brak odpowiednio skoordynowanej i systematycznej aktywności fizycznej może przysporzyć nam wielu kłopotów. Regularne, ale lekkie ćwiczenia są zalecane do normalnego funkcjonowania ciała i narządów. Zamień je w zabawny, codzienny rytuał, aby zachować zdrowie i młodość!

Aby uzyskać więcej ciekawych artykułów odwiedź nasz blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *