Program Detoksu

Chcesz przejść kompletną detoksykację organizmu? Pragniesz oczyścić swoje ciało z toksyn? Sekret osiągnięcia tego tkwi w znanych wszystkim owocach i warzywach. One stanowią całkowicie naturalną metodę do osiągnięcia harmonii między duchem a ciałem.

Toksyny to substancje odpadowe i szkodliwe, które gromadzą się w organizmie człowieka. Mogą być one podzielone na wewnętrzne, które spowodowane są przez przejadanie się i nagromadzenie martwych komórek lub stopniowo nagromadzone toksyny, szkodliwe substancje, trucizny powstałe w żołądku, osadzania leków, słabo przyswojone minerały itd.

Pasożyty zewnętrzne powstają w wyniku oddziaływania szeregu czynników, między innymi codziennie narażenie na dym, smog, zanieczyszczone powietrze itd. Toksyny te gromadzą się w organizmie człowieka, ponieważ ich stężenie staje się zbyt wysokie i odpowiedzialne narządy wydzielania, takie jak nerki, skóra i płuca nie są w stanie usunąć ich w całości i wystarczająco szybko.

Oto jak, za pomocą kilku łatwych sposobów, możemy pomóc swojemu organizmowi pozbyć się szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów i bakterii.

Pokarmy bogate w witaminy

Pierwszy krok zawsze jest najważniejszy. W tym przypadku jest to zamiana niezdrowych nawyków żywieniowych, przy czym wybór produktów musi być skupiony na inteligentnym i zbilansowanym żywieniu.

W celu maksymalnie szybkiego i skutecznego uwalniania szkodliwych toksyn zaleca się dodawanie karczochy i szparagów do diety i do posiłków codziennych.

One przyczyniają się do znacznego poprawiania pracy nerek, między innymi wyprowadzanie płynów z organizmu czyli tzw. diureza oraz filtrowanie drobnoustrojów oraz szkodliwych i odpadowych substancji, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm.

Inne wyjątkowo przydatne warzywo to brokuły. Mają one bardzo wysoką zawartość błonnika, zawierają również kilka bardzo istotnych przeciwutleniacz i wysokie stężenie witaminy C. Spożywanie owoców cytrusowych jest bardzo ważne dla skutecznego oczyszczania organizmu, a także dla utrzymania ogólnego tonusu i uczucia zdrowia i witalności.

Bogate w witaminę C owoce cytrusowe mają nie tylko funkcję filtrującą, lecz także zdolność do skutecznej ochrony komórek wątrobowych.

Ryż Basmati jest lekko strawny, to samo koper, który stymuluje pracę jelit i naturalny proces diurezy. Czosnek jest nie tylko popularnym środkiem na odstraszanie wampirów wg mitologii i legend miejskich, lecz również doskonałym antybiotykiem naturalnym, który przyczynia się do całkowitej detoksykacji organizmu.

Herbata z imbiru, mniszka lekarskiego i aloesu jest też bezcennym sojusznikiem zdrowego ducha i ciała z powodu swojego mocnego działania oczyszczającego. Ważne jest też wyłączenie z diety potraw smażonych, alkoholu, napojów bezalkoholowych, mięsa czerwonego, znacznie ograniczenie spożycia soli i cukru.

Jedynie za pomocą konsumpcji zdrowej żywności można osiągnąć skuteczne i trwałe oczyszczanie organizmu z substancji szkodliwych i toksyn.

Regularne przyjęcie płynów

Niezbędna ilość wody dziennie w celu prawidłowego wyprowadzania z organizmu szkodliwych substancji to 2 litry. Dzięki temu w sposób naturalny eliminuje się większość toksyn zgromadzonych w ciągu dnia i zachowuje się zdrowie ważnych narządów jak wątroby i nerek.

Zaleca się regularne picie szklanki wody letniej, zwłaszcza wcześnie rano, zaraz po przebudzeniu. Sposób ten powoduje skuteczne usunięcie pasożytów zgromadzonych wieczorem.

Kilka kropel soku z cytryny dodanych do wody spowodują normalizację i polepszenie pracy wątroby.

Uprawianie sportu i aktywności fizyczne

Sport jest jednym z najbardziej skutecznych środków ochrony i uwalniania organizmu z toksyn, pasożytów i substancji szkodliwych naturalnie, bo opuszczają one organizm poprzez proces pocenia.

Najlepsze wyniki uzyskuje się przy uprawianiu aktywności fizycznej na zewnątrz, jak na przykład: jogging, pływanie, bieganie, jazda na rowerze lub po prostu przyjemny i energiczny spacer na zewnątrz codziennie przez 30 minut.

Ćwiczenia jogi

Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że nie umie prawidłowo oddychać. Nierówne wdychanie spowoduje przedwcześnie starzenie się organizmu i budujących go komórek.

Ten błędny sposób oddychania pozbawia organizm tlenu, którego tak bardzo potrzebuje i to nieuchronnie prowadzi do zgromadzenia się toksyn. Ćwiczenia jogi uważane są za dobre rozwiązanie tego problemu.

Skutecznie można stosować praktykę Pranajamę. To kontrola “prany”czyli naszej wewnętrznej energii za pomocą kontrolowanego i prawidłowo wykonanego wdychania.

Są trzy rodzaje Pranajamy: Bhastrika, Kapalabhati i Nadi Shodhan pranayama, które spowodują skuteczne wydzielanie szkodliwych substancji, takich jak dwutlenku węgla, z organizmu, jednocześnie zwiększając przepływ czystego tlenu do całego organizmu.

Ww. praktyki przyczyniają się do przyspieszenia cyrkulacji krwi, tonizowania pracy żołądka i poprawienia siły i elastyczności ścian płucnych.

Kompletny peeling skóry

Kompletny peeling skóry ciała to prosta procedura, która skutecznie usuwa martwe komórki z górnej warstwy naskórka, jednocześnie stymulując układ chłonny i układ odpornościowy w celu ułatwienia procesu wyprowadzania toksyn.

Trzeba tylko wybrać wystarczająco dużą szczotkę z odpowiednim włosiem, którą po każdym szczotkowaniu danego obszaru skóry należy dokładnie oczyszczać. Zazwyczaj zaczyna się od stóp i kolejno przesuwamy się w kierunku pleców i brzucha.

Zabieg ten trwa nie więcej niż dziesięć lub piętnaście minut, a następnie zaleca się gorący i długi orzeźwiający prysznic.

Wizyty w saunie i łaźni tureckiej

Sauna albo kąpiel gorąca bardziej znana jako łaźnia turecka są praktykami na oczyszczania części zewnętrznej ciała, znanymi od czasów starożytnych. Posiadają również efekt relaksujący i harmonizujący, oraz oczyszczają skórę w głębi, usuwając drobne cząsteczki odpadowe i toksyny.

Są wyjątkowo przydatne też w razie problemów z sercem i nadciśnienia tętniczego.

Natura to najlepszy uzdrowiciel

W przypadku, gdy człowiek chce przeprowadzić kompletną detoksykację i oczyszczanie organizmu z toksyn, bakterii i szkodliwych substancji, można całkowicie polegać na sprawdzonych środkach naturalnych, które zostały opisane powyżej.

Środki te nie tylko przyczyniają się do skutecznego wyprowadzenia pasożytów z organizmu, lecz również poprawiają tonus, humor i wszystkie ważne funkcje organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *