Naturalne cukry – Zdrowe słodkie pokusy

zdrowe naturalne cukry

Pragnienie czegoś słodkiego często staje się obsesją. Nie ma blisko nikogo, kto może oprzeć się pokusie bloku czekolady mlecznej, wafla lub kawałka ciasta co jakiś czas. Problem tego nawyku polega na tym, że rafinowane cukry mogą być bardzo szkodliwe zarówno dla utrzymania dobrego zdrowia, jak i dla utrzymania cienkiej i smukłej sylwetki.

Czy istnieje sposób, aby zaspokoić nasze pragnienia żywieniowe bez tego ma negatywny wpływ na nasze ciała?

Większość ludzi wydaje się dzielić wspólną pasję do słodkich towarów, które czasami mogą nawet przekształcić się w uzależnienie. Każdy ma prawo do posiadania swoich indywidualnych preferencji kulinarnych, ale nadmierne spożycie cukru może być szczególnie szkodliwe dla zdrowia i wyglądu naszego ciała.

Ale organizm ludzki wymaga niewielkiej ilości, aby normalnie funkcjonować. Najbardziej przydatne cukry są zawarte w owocach. Zapewniają one również dodatkowy zestaw przydatnych minerałów, witaminy, błonnik, przeciwutleniacze, a niektóre nawet funkcji białek i zdrowych tłuszczów.

Czy wiesz?

Jednym z owoców, które mają najbardziej korzystny wpływ na nasz organizm jest kokos. Ma zdolność nie tylko odżywiać, ale także ton i odświeżyć. Jest często stosowany w dietetyce i naukach żywieniowych w celu szybszego pozbycia się nadmiaru tłuszczów. Jest również szeroko stosowany w produkcji kremów do twarzy i balsamów do opalania, ponieważ jego olejek eteryczny stymuluje metabolizm do szybszej pracy i usprawnia proces regeneracji komórek.

Warzywa i różne odmiany roślin mogą być również dobrym źródłem naturalnych cukrów. Oni, podobnie jak owoce, składają się z 80% -90% wody i płynów, które pomagają szybko detoksykować organizm od pasożytów i szkodliwych substancji.

Oprócz zaspokojenia głodu i pragnienia dóbr bogatych w cukry, pomagają nam oczyścić i odświeżyć nasze ciała. Dowiedzmy się więcej o funkcji naturalnego cukru. Pamiętaj, że jeśli cierpisz na cukrzycę, możesz polegać na Dm-Norm i Diaform+!

Dlaczego nasze ciało potrzebuje cukru?

cukry naturalne, jabłkowe

Główną funkcją cukrów jest dostarczanie naszemu organizmowi szybkiej energii. Można to zaobserwować nawet po spożyciu zwykłego kawałka cukierka. Podczas gdy same wyniki będą trwać tylko przez krótki okres czasu, poczujemy się stonowani i w dobrym nastroju.

Przepływ energii jest bezpośrednio związany z faktem, że nasz organizm zaczyna uwalniać dopaminę – hormon szczęścia. To właśnie powoduje, że tak wielu ludzi rozwija rodzaj uzależnienia od produktów spożywczych, które są bogate w laktozę i fruktozę.

Jakie są negatywne skutki nadmiernego spożycia cukru?

Kiedy przesadzamy na części słodycze, nasze ciała tracą więcej czasu i energii, starając się je wchłonąć, niż jest w stanie je oddać. Tymczasowe orzeźwienie i poprawa nastroju są szybko zastępowane przez drażliwość i stopniowe gromadzenie się nadmiaru kalorii.

Każdy powinien spróbować ograniczyć spożycie przetworzonego cukru, jak tylko może. Występuje w większości produktów oferowanych w sieciach supermarketów i sklepach sąsiedzkich.

Jakie są zdrowe naturalne cukry?

Cukry użyteczne to fruktoza i glukoza, które najczęściej występują w owocach i warzywach. Ludzie, którzy fantazyjne słodkie towary łatwo zaspokoić swoje pragnienia i pomóc ich ciała do pracy bardziej harmonijnie.

Istnieje świat kategoryzacji owoców i roślin w zależności od ich stopnia korzystnego wpływu na organizm. Nic dziwnego, że najlepiej jest spożywać te z niskim do umiarkowanego procent cukru. Dowiedzmy się, które dokładnie są:

  • Niska zawartość fruktozy: Rabarbar (roślina pie), awokado, limonka, cytryna i jagody.
  • Niska do umiarkowanej zawartość fruktozy: arbuzy, melony, kokosy, truskawki, brzoskwinie, nektarynki, jabłka, guawa, morele i grejpfruty.
  • Umiarkowana do wysokiej zawartości fruktozy: Śliwki, kiwi, pomarańcze, gruszki i ananasy.
  • Wysoka (potencjalnie niebezpieczna) Zawartość fruktozy: wiśnie, mandarynki, granaty, winogrona, mango, figi i banany.

Ciekawostka:

Kokos, który należy do kategorii owoców o zdrowej ilości glukozy i fruktozy, jest głównym składnikiem kawy kokosowej CocoSlimmer odchudzającej, która już pomogła tysiącom kobiet na całym świecie przyciąć swoją talię. Osiągnij najwyższy kształt w pyszny i pożywny sposób!

Jak najlepiej wchłonąć zdrowe naturalne cukry?

żołądek, wchłanianie, jedzenie, serce

Prawidłowe wchłanianie korzystnych substancji zawartych w owocach, które są bogate w glukozę i fruktozę, odżywia organizm i daje nam energię. Istnieje kilka prostych zasad, które każda osoba może przestrzegać przy minimalnym wysiłku.

Tradycja wymaga, abyśmy zakończyli każdy posiłek deserem. Logika mówi o tym, że jest to pożyteczny owoc. Sposób działania naszego ciała oznacza jednak, że konsumpcja musi być prowadzona wcześnie rano.

Produkty bogate w sacharozę wymagają pewnego okresu od półtora do dwóch godzin, że nasz organizm musi być w stanie w pełni je wchłonąć. Nie jest dobrze przeciążać nasz żołądek po danie główne posiłków z późniejszym przetworzeniem deseru.

Lepiej jeść je wcześnie rano, kiedy potrzebujemy szybkiego przepływu energii, aby rozpocząć nasz dzień w dobrym nastroju. Nie jest dobrze odkleić korę owoców, możemy po prostu ją umyć. W ten sposób nasz organizm dostaje korzystne włókna, minerały, i witaminy zawarte w nim.

Umiarkowane spożycie naturalnych cukrów poprawia nastrój!

Jeśli chcesz żyć zdrowo i zachować ważny wygląd, zamienić czekoladę i lody obecne w codziennym menu na owoce. Spróbuj i utrzymać się dokładnie informowany o tym, które kombinacje między nimi mają korzystny wpływ na organizm, a które nie. To daje odpowiednią ilość codziennej słodyczy bez psucia swojej figury! Jeśli masz wysoki poziom cukru we krwi, możesz je kontrolować za pomocą naturalnych środków, takich jak Dm-Norm i Diaform+.

Aby uzyskać więcej ciekawych artykułów odwiedź nasz blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *